MSB, PKK’nın kirli planını ifşa etti! Gizlenmek için ormanları yakıyorlar

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya adresi üzerinden yaptığı açıklamada terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyinde uyguladığı kirli planı duyurdu.

terör örgütü PKK’nın kirli planını ifşa etti. Bakanlık, Irak’ın kuzeyinde yerlerinin tespit edilmesini önlemek için ormanları yaktığını ve bölgedeki halkı da “Türk Silahlı Kuvvetlerinin açtığı ateş sonucu ormanlar yandı.” yalanıyla kandırmaya çalıştığını duyurdu.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’DAN ALÇAK PLAN:

ORMANLARI YAKARAK GİZLENMEYE ÇALIŞIYORLAR

Irak’ın kuzeyinde kaçacak delik bulamayan PKK’lı teröristler ormanları yakmaya başladı.

Dergele köyündeki sivilleri kalkan yaparak birliklerimize havan atışı yapan teröristler, yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe vermeye başladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sivillere ve meskûn mahallere yönelik hassasiyetini bildikleri için hem köylüleri kalkan yapan hem de gizlenebilmek için ormanları ateşe veren teröristler, yıllardır yaptıkları gibi Irak kuzeyindeki sivil halkı tehlikeye atmaya çalışıyor.

PKK’lı teröristler, ateşe verdikleri yerlerde de yerel halkı “Türk Silahlı Kuvvetlerinin açtığı ateş sonucu ormanlar yandı.” şeklindeki yalanlarla kandırmaya çalışıyor.

Teröristler aynı zamanda girdikleri köylerde etrafa ateş açarak sivillerin canlarını ve mallarını tehlikeye atıyor.

Terör örgütü ne yaparsa yapsın, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sivillere, yerleşim yerlerine, çevreye ve doğaya olan hassasiyeti devam edecek!

Teröristler ise Mehmetçiğin pençesinden kurtulamayacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir