Erdoğan, Aybüke Öğretmeni unutmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın ölüm yıldönümünde sosyal medya hesabından bir anma mesajı paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Mesleğini icra etmekten; vatanına, milletine faydalı olmaktan, öğrencilerine iyi bir eğitim vermekten başka gayesi olmayan, ancak bölücü teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit edilen Aybüke Yalçın’ı, şehadetinin 7. yılında rahmetle yâd ediyorum. Aybüke kızımızın katilleriyle mücadelemizi hem ülkemizde hem de bölgemizde sonuna kadar sürdüreceğiz.”

Okulunu ziyaret ettiler

İlk görev yeri olan Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de teröristlerin saldırısı sonucunda şehit olan 22 yaşındaki Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın için katledildiği yerde bir anma programı düzenlendi.

Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Aytaç Karaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ile öğretmen ve vatandaşların katıldığı törende Yalçın’ın şehit düştüğü Tepecik Mahallesi’nde isminin verildiği caddeye güller bırakıldı. Daha sonra şehit öğretmenin görev yaptığı Şehit Şenay Aybüke Yalçın Fen Lisesi ziyaret edildi.

Özel’den anma mesajı 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Aybüke Öğretmeni andı. Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Batman’da 7 yıl önce PKK terör örgütünce şehit edilen öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın’ı rahmetle ve saygıyla anıyorum” ifadesini kullandı.

Tekin: ‘Acımız ilk günkü gibi taze’

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, şehit Aybüke Öğretmen ile ilgili anma mesajı yayınladı.

Tekin, mesajında “Öğretmenlik, insanlığın geleceğine kendini adamaktır. İşte böyle bir adanmışlıkla, vatan ve millet sevgisiyle görevine başlamış olan 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın, Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK’lı teröristlerce şehit edilişinin üzerinden yedi yıl geçti. Acımız ilk günkü gibi taze. Onu ve onun gibi vatanın dört bir yanında yaşamını evlatlarımızın eğitimine sunmuşken şehit düşmüş bütün öğretmenlerimizin hatırası bizim için azizdir” ifadelerine yer verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir