Dünyanın En Sevilen Markalarından Biriydi: Türkiye’de Satışı Yasaklanıyor!

Türkiye’de son yıllarda yaşanan kur artışları, yurt dışı kaynaklı alışverişleri imkansız hale getiriyor.

Buna rağmen bazı durumlarda yabancı kaynaklardan satılan ürünler, yerli benzerlerine oranla daha uyguna satışa sunulabiliyor. Ancak her geçen yıl gümrük vergilerini içeren düzenlemelere yeni kısıtlamalar dahil edilirken, son haber dünyaca ünlü marka Nike’dan geldi.

Ürettiği spor ayakkabılar başta olmak üzere çok fazla sayıda spor ürünü ile dünya genelince genç ve orta yaşlı nüfusun en sık başvurduğu markalardan biri haline dönüşen Nike, Türkiye’de yürürlükte olan gümrük vergisi düzenlemeleri nedeniyle kullanıcılarına yeni bir uyarı yolladı.

150 EURO ÜZERİNDEKİ SİPARİŞLER TESLİM EDİLMEYECEK

Nike tarafından internet sitesinde paylaşılan uyarıya göre, artık kullanıcıların 150 euro (yaklaşık 5150 TL) ve üzeri siparişleri, Türkiye için kargoya verilmeyecek. Söz konusu durum, özellikle yeni nesil ayakkabı ya da benzer ürünlerin alımlarında büyük sorunlara yol açarken, bu duruma rağmen sipariş veren kişilere ise teslimatlarının tamamlanacağının garanti edilmeyeceği notu iletildi.

Ünlü markanın internet sitesinde yer alan bilgilendirme mesajında “Türkiye’deki yeni ithalat düzenlemeleri nedeniyle Nike, vergi ve gümrük vergisi dahil toplam değeri 150 Euro’yu aşan siparişlerin teslimatını garanti edemez. Siparişini verebilmek için, lütfen sepetindeki ürünlerin değerini vergi ve gümrük vergisi dahil 150 Euro’nun altında olacak şekilde ayarla. Lütfen her tüketici için günde bir sipariş sınırlaması olduğunu unutma. Bu durumun yol açmış olabileceği rahatsızlık için özür dileriz. Türkiye’deki tüketicilerimize en iyi alışveriş deneyimini sunmak için durmaksızın çalışıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir